3.885,00 DKK
Realistic female mannequin from Hindsgaul® in a sitting pose.
Stylish mannequin with make-up and life-like appearance. The flawless body shape is designed to ensure the clothing falls perfectly.
Delivered with split toe for sandals.
Style your mannequin with one of the many wigs available from Hindsgaul®.
| Color | California |
|---|---|
| Height | 135 cm |
| Neck | 31 cm |
| Chest1 | 88 cm |
| Chest2 | 77 cm |
| Waist | 65 cm |
| Hip | 90 cm |
| Inseam | 87 cm |
| Shoe Size | 38 |
| Heel height | 5 cm |
| Sitting Height | 45 cm |
We use technologies such as cookies to measure traffic and optimize the website. By clicking ‘Accept’ you consent to these technologies. Failure to consent may have a negative impact on certain features.