3.265,00 DKK Original price was: 3.265,00 DKK.1.495,00 DKKCurrent price is: 1.495,00 DKK.
Plus size male mannequin from Hindsgaul® in a neutral, standing pose. Specially developed for presenting men’s plus size fashion with an excellent fit.
Versatile, high quality mannequin with stylised facial features and special arm brackets for easier mounting.
This stylised series is great for displaying seasonal collections of clothes and accessories and comes in 2 positions.
| Color | Hindsgaul Ivory |
|---|---|
| Height | 198 cm |
| Neck | 42 cm |
| Chest | 115 cm |
| Waist | 100 cm |
| Hip | 118 cm |
| Inseam | 90 cm |
| Shoe Size | 44 |
| Trouser Size | 56 |
| Trøje | 42 |
| Jakke | 56 |
| Generelstørrelse | XXL |
We use technologies such as cookies to measure traffic and optimize the website. By clicking ‘Accept’ you consent to these technologies. Failure to consent may have a negative impact on certain features.