2.675,00 DKK
Headless female mannequin in a sitting pose from Darrol’s 700 Series.
This versatile mannequin is designed with the unique neck-lock system, letting you choose from a selection of style options: with or without head? Egg-head or stylistic, or with a neck plate?
Searching for a specific color or wanting your company logo on the neckplate? We modify according to specifications (against surcharges). Please contact customer service, who are ready to advice you.
In this affordable 700 Series from Darrol you will find 8 different female poses, as well as a male line with 6 poses that matches perfectly.
| Color | Darrol Ivory |
|---|---|
| Height | 162 cm |
| Chest | 88 cm |
| Waist | 66 cm |
| Hip | 94 cm |
| Inseam | 84 cm |
| Heel height | 8 cm |
| Shoe Size | 39 |
| Seat height | 45 cm |
We use technologies such as cookies to measure traffic and optimize the website. By clicking ‘Accept’ you consent to these technologies. Failure to consent may have a negative impact on certain features.