4.450,00 DKK Original price was: 4.450,00 DKK.3.699,00 DKKCurrent price is: 3.699,00 DKK.
Female mannequin from the Orthopaedic Collection. A stylistic mannequin with abstract head designed specifically to present prosthetic items and other orthopaedic products.
The mannequin comes with three lengths of left legs: Short, for showing above-knee prosthesis. Medium, to present below-knee prosthesis. Regular, for displaying compression garments etc.
The three-leg components make the mannequin very versatile, she is an ideal choice when presenting a broad variety of products within the orthopaedic range.
| Color | Hindsgaul Ivory |
|---|---|
| Height | 179 cm |
| Neck | 31 cm |
| Chest1 | 88 cm |
| Chest2 | 77 cm |
| Waist | 65 cm |
| Hip | 90 cm |
| Inseam | 87 cm |
| Heel height | 5 cm |
| Shoe Size | 38 |



We use technologies such as cookies to measure traffic and optimize the website. By clicking ‘Accept’ you consent to these technologies. Failure to consent may have a negative impact on certain features.