3.465,00 DKK
Female mannequin from Hindsgaul® Standing.
COY is a semi-faceless, female mannequin series with 9 poses reflecting a confident and feminine attitude.
The expressive positions make COY ideal for a modern and contemporary display.
You can use COY mannequins with or without a wig, making them versatile and easily adaptable to style up-dates.
Available in 3 standard colors with high gloss lips and nano coating that reinforces the surface.
| Weight | 18 kg |
|---|---|
| Color | RAL7006, RAL8019, RAL9001 |
| Height | 179 cm |
| Neck | 31 cm |
| Chest1 | 88 cm |
| Chest2 | 77 cm |
| Waist | 65 cm |
| Hip | 90 cm |
| Inseam | 87 cm |
| Heel height | 8 cm |
| Shoe Size | 39 |



We use technologies such as cookies to measure traffic and optimize the website. By clicking ‘Accept’ you consent to these technologies. Failure to consent may have a negative impact on certain features.