3.265,00 DKK
Plus size herremannequin fra Hindsgaul® med antiscratch overflade. Specielt udviklet til at præsentere herremode i store størrelser med en fremragende pasform.
Alsidig mannequin i høj kvalitet med stilistiske ansigtstræk og specielle armbeslag, der gør det let at af- og påmontere armene.
Denne plus size-mannequin fra Hindsgaul® kommer i 2 stilistiske herre positioner. Hindsgaul® tilbyder også plus size torsoer, buster og packshot.
| Farve | Hindsgaul Ivory |
|---|---|
| Højde | 192 cm |
| Hals | 42 cm |
| Brystkasse | 114 cm |
| Talje | 100 cm |
| Hofte | 117 cm |
| Indvendig søm | 87 cm |
| Skostørrelse | 44 |
| Buksestørrelse | 56 |
| Trøje | 42 |
| Jakke | 56 |
| Generel størrelse | XXL |
Vi bruger teknologier som cookies til at måle trafik og optimere hjemmesiden. Ved at klikke ‘Accepter’ giver du samtykke til disse teknologier. Manglende samtykke kan have en negativ indvirkning på visse funktioner.