3.265,00 DKK
Plus size damemannequin fra Hindsgaul® med antiscratch overflade. Specielt designet til at præsentere damemode i store størrelser med en fremragende pasform.
Alsidig mannequin i høj kvalitet med stilistiske ansigtstræk og specielle armbeslag, der gør det let at af- og påmontere armene.
Denne plus size-mannequin fra Hindsgaul® findes i 3 Stilistiske damepositioner. Hindsgaul® tilbyder også plus size torsoer, buster og packshot.
| Farve | Hindsgaul Ivory |
|---|---|
| Højde | 187 cm |
| Hals | 36 cm |
| Bryst1 | 111 cm |
| Bryst2 | 97 cm |
| Talje | 88 cm |
| Hofte | 114 cm |
| Indvendig søm | 80 cm |
| Hælhøjde | 7 cm |
| Skostørrelse | 39 |
Vi bruger teknologier som cookies til at måle trafik og optimere hjemmesiden. Ved at klikke ‘Accepter’ giver du samtykke til disse teknologier. Manglende samtykke kan have en negativ indvirkning på visse funktioner.